Konkurs recytatorski

01/01/2013

W dniu 19.12.2012 w Powiatowym Centrum Kultury w Nowym Targu odbyły się Rejonowe Eliminacje do Finału XXXVII Przeglądu Recytatorów i Gawędziarzy im. Andrzeja Skupnia-Florka. Naszą szkołę reprezentowały cztery uczennice: Ania Warpecha i Iza Archacka z klasy VI b, które otrzymały dyplomy za udział oraz Kasia Klimowska i Gosia Jaróg z klasy V b.

Należy z dumą poinformować, że Kasia zajęła I miejsce, a Gosia II miejsce w swojej grupie wiekowej ( klasy IV-VI) i obydwie dziewczynki uzyskały kwalifikacje do finału konkursu, który odbędzie się 10 stycznia 2013 roku w Białym Dunajcu. Oprócz dyplomów nasze laureatki otrzymały z rąk Starosty Nowotarskiego-nagrody książkowe. Wszystkim uczestniczkom gratulujemy, a Kasi i Gosi życzymy powodzenia podczas finału.

Należy pamiętać o tym, że - jak to wspaniale ujął zasiadający w jury Pan Roman Dzioboń- bez względu na wyniki, każdy z uczestników jest już zwycięzcą, bo biorąc udział w konkursie ,wykazał się dużymi zdolnościami recytatorskimi oraz miłością, szacunkiem do naszej podhalańskiej kultury.