Konkurs recytatorski w Ludźmierzu

18/02/2015

"Od pól rusałki lecą

W perłowych mgieł pomroczy,

A dziecko na nie patrzy,

Otwiera wielkie oczy."

12.02.2015r.
W Gimnazjum nr 2 w Ludźmierzu w dniu dzisiejszym miał miejsce XV Konkurs Twórczości Kazimierza Przerwy-Tetmajera. Konkurs wyjątkowy, bo rozpoczynający uroczyste obchody 150. rocznicy urodzin ludźmierskiego poety - patrona gimnazjum. Rangę konkursu podkreślił honorowy patronat Małopolskiego Kuratora Oświaty oraz Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego. Zgromadził on wielu recytatorów, którzy prezentowali bardzo wysoki i wyrównany poziom. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy VI a - Julia Czubernat i Martyna Plewa, które do konkursu przygotowała pani Renata Staszel. Z radością i dumą informujemy, że nasze recytatorki zaprezentowały się doskonale i zdobyły II miejsce - Julia Czubernat oraz wyróżnienie Marytna Plewa. Obydwie dziewczynki odebrały nagrody  i gratulacje z rąk Małopolskiego Kuratora Oświaty pana Aleksandra Palczewskiego. Gratulujemy!