Konkurs wiedzy o Nowym Targu

01/12/2014

Nasze miasto - nasza duma.

28.11.2014r. uczniowie naszej szkoły - Jarosław Krupa z klasy II a, Kamil Maślanka z klasy III a i Jakub Staszel z klasy III b brali udział w XI Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Nowym Targu organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 5 w Nowym Targu. W konkursie wzięły udział reprezentacje wszystkich sześciu nowotarskich szkół podstawowych. Konkurs organizowany jest dla uczniów klas drugich i trzecich. Składa się z kilku konkurencji - co roku różnych. W tej edycji było ich sześć. Walka była zacięta, lecz chłopcy spisali się doskonale i zajęli II miejsce. Nasz zespół wykazał się rozległą wiedzą o Nowym Targu i regionie, a polecenia nie były łatwe... Uczniowie mieli za zadanie połączyć budynki z nazwami ulic, przy których się znajdują. Wypełniali kartę pracy wpisując np. nazwy potoków, czy też wymieniając honorowych obywateli naszej miejscowości. Musieli wykazać się zdolnościami artystycznymi i pomysłowością projektując wizytówkę naszego miasta. Mieli za zadanie sprytnie wygrabić grabkami kulę z pytaniem, która znajdowała się pod wózkiem tak, aby nie zahaczyć o nisko wiszące dzwonki, gdyż groziło to utratą punktu. Czasami było śmiesznie i przyjemnie, ale były też momenty, gdy trema dawała znać o sobie. Wszystkim uczestnikom wręczono pamiątki, a laureatom nagrody. Gratulujemy serdecznie naszym reprezentantom oraz ich wychowawczyniom - paniom: Halinie Zamojskiej, Lucynie Jaróg, Marii Kołacz i życzymy dalszych sukcesów.