Listopadowo - Patriotycznie

03/12/2019

"Ojczyzna, honor, wiara - to siła,
historia tego nas nauczyła,
zrywała więzy, wstawała z kolan,
Niezwyciężona Biało- Czerwona!"

W naszej szkole już po raz drugi  w szczególnym miesiącu - listopadzie, odbył się doroczny koncert patriotyczny. W koncercie wystąpili między innymi zwycięscy Festiwalu Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej czyli zespół wokalno instrumentalny klas IV-VIII, zespół klas I-III, który zajął na tym festiwalu II miejsce oraz solistka Zuzanna Jachymiak z klasy VIII A. Mieliśmy też przyjemność posłuchać wykonania jednej z pieśni przez pan Piotra Urzędowskiego - kierownika i organizatora całego przedsięwzięcia. Tegoroczne występy pomagały przygotować panie Maria Kilanowicz-Rusnak oraz Beata Stasik. Repertuar wzbogaciły występy uczniów z różnych klas, którzy doskonalą swe umiejętności i rozwijają zdolności na zajęciach muzycznych odbywających się w naszej szkole, a prowadzonych właśnie przez pana Piotra Urzędowskiego. Bardzo dziękujemy wszystkim przybyłym za wspólne krzewienie patriotyzmu wśród dzieci i młodzieży, a zwłaszcza panu Januszowi Stopce -  Naczelnikowi Wydziału Oświaty oraz panu Bronisławowi Stochowi - wizytatorowi Małopolskiego Kuratorium Oświaty Delegatury w Nowym Targu. Mamy nadzieję, iż wspólny śpiew znacząco wzbogacił nasze odczucia patriotyczne i był wyrazem miłości do Ojczyzny.