Szkoła Podstawowa nr 4 Herb Nowy Targ Menu

Marzenia o podróży do ... RPA

08/05/2019

"Żyj swoimi marzeniami, ale nie prześnij swojego życia."

Często marzą nam się dalekie podróże pełne przygód, spotkań z dzikimi i zwierzętami i obcowania z pięknem przyrody. Podczas, gdy my na razie tylko marzymy, inni wprowadzają te marzenia w czyn.  Dzięki nim możemy poznać wspaniałe zakątki świata, do których nie wiadomo czy kiedyś trafimy - i poczuć smak przygody.
W tym roku po raz kolejny odbyło się spotkanie z podróżnikiem grupy "trzask.pl" - Ryszardem Stabachem, który zabrał nas w podróż do kraju pełnego  pięknych widoków, niebezpiecznych i pięknych zwierząt.... do Republiki Południowej Afryki (RPA).
RPA słynie z hodowli strusi, dzięki czemu mogliśmy poznać ich zwyczaje, budowę ciała, zobaczyć ogromne strusie jajo.  Widzieliśmy także stada słoni, zebr i bawołów w Narodowym Parku dla Słoni - Addo Elephant Park. O słoniach dowiedzieliśmy się, że mają "fenomenalną pamięć" (na przekór znanego z literatury "Słonia Trąbalskiego"). Oglądaliśmy fotografie z Przylądka Igielnego, gdzie znajduje się umowna granica dwóch oceanów- Indyjskiego i Atlantyckiego oraz z Przylądka Dobrej Nadziei. Nasze zainteresowanie sięgnęło zenitu, gdy dowiedzieliśmy się, że właśnie w RPA możemy stać się bardzo bogatymi ludźmi, jeśli uda nam się odnaleźć w "Wielkiej Dziurze" połyskujące diamenty. Może wtedy zafundujemy sobie relaks w luksusowym hotelu, ale jeśli będziemy mieli ochotę popływać w oceanie, to musimy być bardzo ostrożni by nie stanąć oko w oko z żarłaczem białym, bo wówczas na nic nasze bogactwo czy sława...

 Poniżej kilka zdjęć ze strony internetowej www.trzask.pl


Trwa ładowanie strony prosimy czekać...