Miasteczko komunikacyjne w Rabie Wyżnej

04/11/2015

"Bezpiecznie na rowerze"

Koordynator konkursu Odblaskowa Szkoła pani mgr Danuta Piekarczyk zorganizowała wyjazd do miasteczka komunikacyjnego w Rabie Wyżnej. Do współpracy przystąpiła pani mgr Dorota Kowalczyk wraz z klasą IVa. Celem wyjazdu było wdrożenie uczniów do bezpiecznego poruszania się po jezdni, wykorzystania wiedzy teoretycznej w praktyce oraz promocja noszenia kamizelek odblaskowych. Była prawdziwa sygnalizacja świetlna, znaki drogowe, piesi, ronda, roboty na drodze itp. Miasteczko komunikacyjne umożliwiło naszym uczniom praktyczną naukę jazdy na rowerze z zastosowaniem i przestrzeganiem zasad ruchu drogowego.

Składamy serdeczne podziękowania Dyrekcji Szkoły Podstawowej im. Królowej Jadwigi w Rabie Wyżnej za serdeczne przyjecie, uprzejmość i gościnność.

Ze względu na duże zainteresowanie wśród uczniów mamy nadzieję, że uda nam się powtórzyć wyjazd do miasteczka komunikacyjnego z kolejnymi klasami.