Szkoła Podstawowa nr 4 Herb Nowy Targ Menu

Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy

27/03/2014

Pan Brzechwa i jego wiersze

W dniu 26.03. 2014r. odbył się w naszej szkole Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy pod hasłem W ŚWIECIE WIERSZY JANA BRZECHWY. Do udziału w nim przystąpiło pięć nowotarskich szkół podstawowych. Miał on charakter indywidualnych zmagań i zgodnie z regulaminem konkursu każda ze szkół typowała po dwóch uczestników.

Nasze koleżanki i jeden kolega byli mocno zdenerwowani - przecież nie wiedzieli dokładnie, co ich czeka, jakie pytania, zagadnienia się pojawią, ale  Panie organizatorki w osobie Pani mgr Marii Kołacz, mgr Bogusławy Mozdyniewicz, mgr Beaty Stasik postarały się o to, aby stworzyć miłą i przyjazną atmosferę  - co naszym zdaniem - w pełni  im się udało.

Uczestnicy mieli do wypełnienia karty pracy związane z treścią wierszy Jana Brzechwy oraz z życiem autora. Pojawiły się też puzzle - ilustracje do danego wiersza oraz prezentacja przygotowanych wcześniej i przywiezionych do naszej szkoły plakatów reklamujących wybrany utwór poety.

Po męczących zmaganiach zawodnicy udali się na zasłużony odpoczynek i poczęstunek przygotowany dla nich na szkolnej świetlicy, a Panie z poszczególnych szkół zliczały punkty.

Trzeba dodać, ze na zaproszenie Pani mgr B. Mozdyniewicz przybyła do naszej szkoły Pani Anna Giżycka- dziennikarka Podhale Region gazety, która ma honorowy patronat nad naszym kółkiem dziennikarskim.

Wszyscy uczestnicy - nie tylko zwycięzcy otrzymali z rąk Pana Dyrektora Pawła Zycha pamiątkowe dyplomy i książkowe nagrody. Uważamy, ze każdy z nich jest zwycięzcą, bo trzeba dużo wysiłku włożyć w przygotowania do takiego konkursu, a i wiadomo - nerwy i stres mogą pokrzyżować plany nawet najlepiej przygotowanemu zawodnikowi.

Raz jeszcze wszystkim gratulujemy i do zobaczenia za rok na kolejnej edycji konkursu!

 

Artykuł
Trwa ładowanie strony prosimy czekać...