Szkoła Podstawowa nr 4 Herb Nowy Targ Menu

Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy

19/03/2015

"Nazywam się Lisa. Jestem dziewczynką, to chyba od razu widać z imienia. Mam siedem lat i wkrótce skończę osiem." A. Lindgren "Dzieci z Bullerbyn"

Dnia 17 marca 2015r. odbyła się w naszej szkole III edycja Międzyszkolnego Konkursu Czytelniczego dla uczniów klas trzecich, pod hasłem "Bawimy się razem z dziećmi z Bullerbyn". Wzięli w nim udział uczniowie czterech szkół: SP nr 2, SP nr 3, SP nr 4 i SP nr 5. Wszyscy wykazali się dużą wiedzą na temat życia i twórczości Astrid Lindgren, świetną znajomością lektury pt. "Dzieci z Bullerbyn" oraz inwencją twórczą podczas zadania wymagającego zaprojektowania okładki tej książki i zaprezentowania jej w taki sposób, by była zachętą dla przyszłych czytelników. Prezentacje wykazały, że nawet w dzisiejszym świecie zdominowanym przez komputery i Internet, książki są nadal wielką wartością, i że warto je czytać. Zwycięzcy konkursu to:   
I miejsce - Aneta Wijas SP 4
II miejsce - Sonia Stępień SP 5
III miejsce - Kamil Maślanka SP 4
Wszyscy uczestnicy zaprezentowali bardzo wysoki poziom, otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe, bądź drobne upominki. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
 
 
Trwa ładowanie strony prosimy czekać...