Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy

14/03/2018

"Przyjaciela chciałem mieć,
Co to w doli i w niedoli,
Więc z nim zjadłem beczkę soli..."

Jan Brzechwa "Śledź i dorsz"

We wtorek 13 marca 2018 r. do naszej szkoły zawitali miłośnicy czytania. Dokładniej mówiąc - uczniowie klas III nowotarskich szkół podstawowych, przybyli na VI już Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy, który w tym roku miał tytuł "W świecie wierszy Jana Brzechwy". Wszyscy wykazali się dużą znajomością utworów tego poety i pisarza oraz podstawowymi faktami z jego biografii. Zaprezentowali też wykonany przez siebie plakat dotyczący wybranego wiersza i w ciekawy sposób uzasadnili swój wybór. Wyniki zmagań przedstawiają się następująco: I miejsce - Julia Udziela SP 6, II miejsce - Michał Krauzowicz SP 3 i Milena Marek SP 4, III miejsce - Bartosz Sreczkowski SP 2. Organizatorkami konkursu były, jak co roku mgr Maria Kołacz, mgr Bogusława Mozdyniewicz, mgr Beata Stasik. Gratulujemy!