Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy "Kochamy zwierzęta&q

08/03/2016

"Zwierzęta są przyjaciółmi człowieka - myślą, czują i pomagają"

Dnia 8 marca 2016r. w naszej szkole odbył się Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy "Kochamy zwierzęta - bohaterowie książek Holly Webb". W konkursie uczestniczyły reprezentacje pięciu nowotarskich szkół podstawowych wyłonione w drodze wewnątrzszkolnych eliminacji. Uczniowie, po zapoznaniu się z treścią czterech książek autorki Holly Webb, przygotowali ilustracje inspirowane bądź treścią książek, bądź własnymi doświadczeniami związanymi z opieką nad zwierzętami. Następnie przedstawiali interpretację swojej pracy plastycznej, motywując jej wybór. W kolejnym etapie konkursu rozwiązywali krzyżówki, uzupełniali opisy wybranych zwierząt, odpowiadali na pytania szczegółowe, przyporządkowywali informacje o bohaterach do konkretnych postaci. Najtrudniejsze dla dzieci okazało się zadanie polegające na uzupełnieniu luk w podanych zdaniach zgodnie z treścią utworów. Mimo, iż zadania konkursowe były o dużym stopniu trudności i zawierały wiele podchwytliwych elementów, dzieci wykazały się znaczną wiedzą, pracowały w skupieniu i z dużym zaangażowaniem.
Komisja konkursowa wyłoniła następujących zwycięzców:
I miejsce - Wiktoria Bryniarska - SP nr 4
II miejsce - Magdalena Bachleda-Żarska - SP nr 2
III miejsce - Karolina Plewa - SP nr 4
Wyróżnienia otrzymali: Jakub Domin SP nr 4, Kamila Kaleta SP nr11, Julia Truchoń SP nr 3.
Laureatom serdecznie gratulujemy, a wszystkim uczestnikom życzymy, by pasja czytania książek, jak również miłość do zwierząt nigdy w nich nie zaniknęła.
Zaś nauczycielki przygotowujące konkurs, panie: mgr Maria Kołacz, mgr Beata Stasik i mgr Bogusława Mozdyniewicz dziękując uczestnikom i opiekunom, już dziś serdecznie zapraszają wszystkich miłośników książek do udziału w przyszłorocznym konkursie czytelniczym.