Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy - wyniki

03/04/2017

"Czy znasz wiersze Juliana Tuwima?"

W dniu 28.03.2017 r. odbyła się w Szkole Podstawowej nr 4 w Nowym Targu V edycja Międzyszkolnego Konkursu Czytelniczego "Czy znasz wiersze Juliana Tuwima". Konkurs miał na celu  promowanie czytelnictwa i podniesienie umiejętności czytania wśród dzieci i młodzieży. Brali w nim udział uczniowie klas trzecich z nowotarskich szkół.
Trzecioklasiści wykazali się bardzo dobrą znajomością osiemnastu wierszy Juliana Tuwima. Zmierzyli się z zadaniami o różnym stopniu trudności, wiele zagadnień wymagało wykazania się  bardzo szczegółową wiedzą na temat treści utworów. Uczniowie prezentowali również samodzielnie wykonane plakaty, inwencja twórcza dzieci oraz słowna prezentacja wzbudziła podziw komisji.
Komisja w składzie: mgr Iwona Basisty, mgr Beata Stasik, mgr Klaudia Caja, mgr Bernadeta Wijas, mgr Dorota Fryźlewicz po sprawdzeniu poszczególnych konkursowych prac oraz ocenie dokonanej przez uczestników prezentacji plakatu przyznała:
I miejsce ex aequo: Karolina Kucharska SP nr 4 i Michał Kowalczyk SP nr 6
II miejsce Sara Kuraś - Stolarz SP nr 6
III miejsce ex aequo: Natalia Badecka SP nr 5 i Patrycja Dobrzyńska SP nr 6.
Wyróżnienia: Jagoda Szlachtowska SP nr 5, Szczepan Stołowski SP nr 3, Jagoda Węgrzyn SP nr 3, Kinga Słowakiewicz SP nr 3, Oskar Kalęba SP nr 4

Uczestnikom i opiekunom serdecznie gratulujemy wygranej, zaś wszystkich zachęcamy do systematycznego czytania różnych książek. Wszak książka prawdziwym przyjacielem, który bawi, uczy i rozwija wyobraźnię.

Organizacją konkursu, jak co roku zajęły się panie: mgr Maria Kołacz, mgr Beata Stasik, mgr Bogusława Mozdyniewicz

Wręczenie nagród odbyło się w Urzędzie Miasta Nowy Targ, dnia 03.04.2017r. z rąk Pana Burmistrza Grzegorza Watychy.