Szkoła Podstawowa nr 4 Herb Nowy Targ Menu

Międzyszkolny Konkurs Ekologiczny

28/04/2017

"Ciche leżą kamienie pod skał ciemnym murem. Noc - wśród żlebu się świeci wąski smug księżyca, jak ogromna, stężała w locie błyskawica, zamarznięta na skale w pustkowiu ponurem. Cicho...
W złomach jezioro czarne i zlodniałe; taka głusza, że słychać szelest kropel z śniegu sączących się w toń wodną po kamieniach z brzegu; śnieg pokrył ciemnym płatem ochmurzoną skałę..."

Kazimierza Przerwa-Tetmajer "W pustce"

25.04.2017r. w naszej szkole odbyła się IV edycja Międzyszkolnego Konkursu Ekologicznego pt. "Nasze parki narodowe" dla uczniów klas drugich szkoły podstawowej. W konkursie wzięli udział uczniowie nowotarskich szkół. Naszą szkołę reprezentowali: Szymon Staszel, Mateusz Handak, Bartłomiej Liszka. Uczniowie zmagali się z pytaniami dotyczącymi świata roślin i zwierząt, parków położonych w najbliższej okolicy, układali hasła o prawidłowym zachowaniu się i puzzle. Rozwiązywali krzyżówkę i malowali motyla.  Cieszymy się, że udział w konkursie był dla dzieci radością, zabawą i możliwością zgłębienia wiedzy z zakresu parków znajdujących się w naszej okolicy. Opiekunom uczniów z zaprzyjaźnionych szkół dziękujemy za przygotowanie do konkursu. Wszyscy uczestnicy otrzymali wspaniałe nagrody. Nagrodzonym serdecznie dziękujemy.

Wyniki konkursu: 

I miejsce Szkoła Podstawowa nr 2

II miejsce Szkoła Podstawowa nr 4

III miejsce Szkoła Podstawowa nr 6

Organizatorzy: L. Jaróg, M. Kilanowicz - Rusnak, H. Zamojska

 

Trwa ładowanie strony prosimy czekać...