Mikołajkowe spotkanie na Rynku

08/12/2015

"Jest taki dzień..."

6 grudnia 2015r. - to był naprawdę wspaniały dzień, chociaż nie było śniegu i zimowej aury wszyscy wiedzieli, że wydarzy się coś pięknego i dobrego. Dzień świętego Mikołaja, to dzień w którym powinna królować wśród nas dobroć i życzliwość. I tak, dzięki dobremu sercu wielu ludzi wszyscy możemy czuć się obdarowani. Dla jednych będzie to bogata paczka, dla innych ciepły uśmiech bliskiej osoby, a dla jeszcze innych ciekawe wydarzenie. Takim wydarzeniem było uroczyste "ubieranie" choinki rosnącej obok nowotarskiego ratusza ozdobami przygotowanymi przez uczniów naszej szkoły pod kierownictwem pań: Danuty Piekarczyk i Lucyny Jaróg, zaś najmłodsi uczniowie naszej szkoły przygotowali przedstawienie pt. "Kłopoty Mikołaja" wcielając się w różne role. Były oczywiście renifery i Mikołaj, ale wystąpiły też ptaki: kawka, sowa i sroka, bezdomny kotek i dziewczynka, która czekając wytrwale na zapominalskiego Mikołaja otrzymała wymarzony prezent - kotka. Występ urozmaicały piosenki w wykonaniu solistek - Aurelki Wojeńskiej i Martynki Bryniarskiej. Całość przedstawienia przygotowywały panie: Maria Kołacz, Beata Stasik i Anna Chabrzyk oraz pan Piotr Urzędowski. Po występie na dzieci czekały pączki i gorąca czekolada, a na rynku dalsza część atrakcji. Życzymy wszystkim, by "Mikołajki" trwały przez cały rok i zapraszamy do galerii zdjęć.