Moja Mała Ojczyzna

15/03/2019

"Ubogi jest ten, kto nie zna i nie miłuje ziemi na której się urodził i żyje. Podobny jest do drzewa bez korzeni."

W czwartek 14-stego marca 2019r. uczniowie klasy II a i II b wraz z wychowawcami pojechali do Muzeum Podhalańskiego w Ratuszu i Muzeum Drukarstwa, aby poszerzyć swoją wiedzę o historii Nowego Targu i regionu. W Muzeum Podhalańskim zwiedzili stałą ekspozycję regionalną prezentującą nowotarskie rzemiosło i dawne zawody. W Muzeum Drukarstwa uczestniczyli w lekcji muzealnej i warsztatach introligatorskich podczas których wykonywali książkę z ozdobnym japońskim szyciem, której można używać jako notes lub szkicownik. Przejęcie i emocje, które towarzyszyły dzieciom podczas wycieczki potwierdzają, że poznanie dziedzictwa kulturowego jest niezwykle ważne dla rozwoju osobowości człowieka, a różnorodna aktywność na pewno pozytywnie wpłynie na trwałość zdobytej wiedzy.