Na rowery - z odblaskami

16/10/2019

"To bez znaczenia czy świeci słońce, czy pada deszcz. Gdy jadę na rowerze jestem najszczęśliwszym człowiekiem na świecie"
Mark Cavendish

W dniu 24. 09. 2019r. odbyła się klasowa wycieczka rowerowa, nowotarskimi ścieżkami rowerowymi do Rogoźnika w ramach działań "Odblaskowa Szkoła". Wszyscy uczestnicy wycieczki rowerowej posiadali kamizelki odblaskowe oraz kaski ochronne, które są na wyposażeniu szkoły.

Uczniowie klasy VII a dali przykład innym uczestnikom ruchu jak powinien wyglądać bezpieczny rowerzysta. Każdy uczeń wcześniej został uświadomiony jak ważne są elementy odblaskowe i jak wpływa to na poprawę ich bezpieczeństwa. Widoczna z daleka, zarówno w dzień jak i po zmierzchu kamizelka odblaskowa zwiększa szanse przeżycia i daje kierowcom możliwość szybszej reakcji.

Wycieczka rowerowa to jedna z form spędzenia wolnego czasu podczas której jest okazja poznać najbliższe okolice, zaznać sporej ilości ruchu. W połączeniu z pięknem naturalnego krajobrazu naszego terenu dostarczyła nam niezapomnianych wspomnień i wrażeń.