Szkoła Podstawowa nr 4 Herb Nowy Targ Menu

Narodowe Święto Niepodległości

08/11/2013

Narodowe Święto Niepodległości to ważne wydarzenie dla wszystkich Polaków. Niestety coraz częściej dzieci i młodzież nie wiedzą, co powinno ono dla nas znaczyć...
Tegoroczne obchody Święta Odzyskania Niepodległości rozpoczęły się w naszej szkole od akcji zorganizowanej przez Samorząd Uczniowski, podczas której uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły otrzymali piękne biało-czerwone kotyliony. Wszyscy - odświętnie ubrani - udali się na uroczystą akademię przygotowaną przez uczniów klasy VIa pod kierownictwem pani Renaty Staszel. Zanim jednak rozpoczęła się uroczystość, rozdane zostały teksty pieśni patriotycznych i dzięki temu wszyscy w trakcie przedstawienia mogli włączyć się w śpiew.
Główna bohaterka tego przedstawienia - uczennica - w prosty, poniekąd humorystyczny sposób, poznała najważniejsze przesłanie: Hańbą dla Polaka jest nieznajomość własnej historii.
Uczniowie przypomnieli także znane słowa, że "Naród, bez znajomości historii ginie". Postarali się również, aby nikt nie zapomniał o tym, że 11 listopada to nie tylko dzień "wolny od szkoły", ale że jest to jedno z najważniejszych świąt Polski, bo...  "Tu nasze miejsce, tu nasz kraj!" 
Trwa ładowanie strony prosimy czekać...