Nasi czworonożni przyjaciele

17/02/2021

„To właśnie ludzkie współczucie wobec wszystkich istot czyni z nas prawdziwych ludzi”
Thomas A. Edison

Uczniowie klas I a i I b wraz z wychowawcami – p. Beatą Stasik i p. Marią Kilanowicz-Rusnak, zorganizowali w dniach 25.01. – 29.01.2021 r. akcję pomocy bezdomnym zwierzętom z nowotarskiego schroniska. Wykonali plakaty, zachęcili do udziału uczniów całej szkoły i przygotowali miejsce na zbiórką darów – karmy, czystych kocyków, misek, zabawek dla zwierząt. Społeczność szkolna także i w tym roku nie zawiodła (akcja odbyła się po raz drugi). Uczniowie pokazali, że nie jest im obojętny los bezdomnych czworonogów. Dlatego dziękujemy dzieciom i rodzicom, którzy włączyli się w akcję i dali przykład, że warto pomagać i dzielić się tym co mamy.