Niech popłynie kolęda dla Dzieciątka

21/12/2018

"Zapaliła się gwiazda promienna na wschodzie
I rozbrzmiewa radosna nowina,
że w ubogiej stajence, Bóg nam się narodził,
Mały Jezus - Najświętsza Dziecina."

Historię narodzenia Boskiego Dzieciątka znamy od najmłodszych lat i co roku z utęsknieniem czekamy na ten wspaniały czas. W tym roku  warto też było wsłuchać się w treść wigilijnego przedstawienia przygotowanego przez uczniów klasy VI a i VIII b pod kierownictwem pani mgr Danuty Piekarczyk i mgr Renaty Staszel. Tradycja łączyła się w nim z realiami współczesnego świata. Pokazywało wartość dobra, życzliwości i współdziałania ponad podziałami, mimo różnicy poglądów czy narodowości. Uczyło, że dobro okazane i zauważone w drugim człowieku daje wspaniałe owoce i przynosi szczęście. Obyśmy zawsze umieli dzielić się dobrem z innymi i wspólnie dążyć do obranego celu. A życzenia składane w tym roku w różnych językach spełniały się z obfitością.
Wesołych Świąt!