Niezwykła podróż na skrzydłach muzyki

14/02/2020

"Muzyka ziemska jest odbiciem muzyki sfer."
Pitagoras

Uczniowie klas 0-VII wraz z opiekunami udali się dzisiaj w magiczną podróż do Szkocji, Irlandii, Bretanii i hiszpańskiej Galicji, jednocześnie nie opuszczając sali gimnastycznej! Czarów tych dokonał zespół Celtic Trio starający się zainteresować słuchaczy nie tylko celtycką muzyką ludową, pięknym śpiewem czy lokalnym tańcem, ale i krótkimi wykładami na temat rozmaitych instrumentów, takich jak: dudy szkockie, dudy hiszpańskie, tin whistle, bodhran oraz bombarda. Starania te z pewnością się powiodły, czego dowodem były gromkie brawa, jakimi nagradzani byli artyści.

Brawa te należą się także odważnym reprezentantom różnych klas naszej szkoły, którzy spróbowali swych sił w tańcu zbiorowym i... w stepowaniu. Młodzi adepci oraz ich muzyczni przewodnicy udowodnili też, że łyżki nie służą jedynie do jedzenia.  Można na nich zagrać i to naprawdę profesjonalnie.

Wszyscy wiemy, że muzyka łagodzi obyczaje, ale do dziś, być może, nie każdy wiedział, że ma ona również magiczną moc przenoszenia w czasie i w przestrzeni. Oby więcej takich podróży!