Nowotarski Dzień Misyjny

20/10/2019

"To, co robimy, jest tylko kroplą w oceanie. Jednak gdyby tej kropli zabrakło, ocean byłby o nią uboższy"
Matka Teresa z Kalkuty

W piątek 18 października uczniowie z klas szóstych wraz z opiekunami wybrali się do kościoła pod wezwaniem NSPJ w Nowym Targu. Realizowali w ten sposób wewnątrzszkolny program doradztwa zawodowego, poznając pracę misjonarzy z całego świata. Zagadnienia te przybliżały zaangażowane w misje siostry zakonne, które wzruszająco opowiadały o cierpiących afrykańskich dzieciach i wskazywały sposoby na to, jak im pomóc. Jednak spotkanie nie miało smutnego charakteru. Wręcz przeciwnie - uczniowie śpiewali piosenki w jednym z afrykańskich języków, tańczyli, a nawet przebierali się w przygotowane przez organizatorów stroje. Elementy ciekawych  wykładów i zajęcia warsztatowe sprzyjały budowaniu miłej atmosfery, która udzieliła się wszystkim uczestnikom.  Nasi Szóstoklasiści stanęli na wysokości zadania i tak w tańcu, jak i z różańcem godnie reprezentowali naszą szkołę.