Odblaskowa wycieczka rowerowa

11/10/2018

Bezpieczeństwo to podstawa!

Tradycyjnie jak co roku Szkoła Podstawowa nr 4 im. Króla Kazimierza Wielkiego, mając na uwadze bezpieczeństwo swoich uczniów przystąpiła do Małopolskiego Konkursu "Odblaskowa Szkoła 2018" organizowanego przez Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, Małopolską Wojewódzką Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Kuratorium Oświaty w Krakowie, Małopolski Urząd Wojewódzki oraz Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.

Został opracowany przez koordynatorów konkursu, plan działań na terenie szkoły oraz akcje promujące bezpieczeństwo i odblaski wśród społeczności uczniowskiej i lokalnej. Jednym z takich działań, była wycieczka rowerowa, w której uczestnicy wzorowo prezentowali się na rowerach w kamizelkach odblaskowych, kaskach ochraniających głowę. Trasa wycieczki wiodła przez nowotarskie ścieżki rowerowe. Mamy nadzieję, że takie zadania przyczynią się do poprawy bezpieczeństwo dzieci na drodze, zwrócą uwagę na konieczność noszenia elementów odblaskowych szczególnie przez dzieci i młodzież.