Odwiedziny bogów greckich

04/03/2019

"Zawsze patrzono na mitologię jak na jeden z najpiękniejszych tworów wyobraźni greckiej i była ona zbiorem nieśmiertelnych tematów, motywów, symbolów, bez których i dziś sztuka nie umie się obejść i wciąż do nich wraca".
Jan Parandowski

W czwartek 21 lutego klasa Vb zorganizowała prawdziwe spotkanie na szczycie - spotkanie na szczycie Olimpu.  Na lekcji języka polskiego zagościła bowiem sama Atena, Afrodyta i Artemida, a pozostali bogowie greccy zostali przywołani w pięknych referatach i prezentacjach przygotowanych  przez uczniów.

W ten sposób piątoklasiści utrwalili wiadomości dotyczące wizerunków bogów greckich, ich atrybutów oraz umiejętności. Mieli także okazję jeszcze raz przysłuchać się treści znanych im mitów oraz poznać nowe dla nich historie z udziałem mieszkańców Olimpu.

Choć nie pojawił się nektar ani ambrozja, była to naprawdę wspaniała uczta dla oka i ucha.