Organizacja powrotu dzieci do oddziałów przedszkolnych

30/04/2020

Drodzy Rodzice!
Od dnia 6 maja br. możemy znowu przyjmować Wasze pociechy w oddziałach przedszkolnych.
Z uwagi na szczególną sytuację związaną z koronawirusem planujemy przyjąć po 15 dzieci w jednym oddziale.

W pierwszej kolejności prosimy o potwierdzenie konieczności posłania do oddziału przedszkolnego dziecka, którego rodzice nie mają możliwości pogodzenia pracy z opieką w domu tzn. obydwoje rodzice pracują na rzecz ochrony zdrowia (np.: lekarze, pielęgniarki, laboranci, rehabilitanci), są pracownikami służb mundurowych, handlu czy przedsiębiorstw produkcyjnych.
Dzieci będą przebywać w oddziale przedszkolnym od godz. 7.30 do 13.00, będą to zajęcia opiekuńcze bez języka angielskiego i religii, i nie będzie w tym czasie wyżywienia.  Nie będzie też popołudniowej świetlicy. Dzieci będą mogły natomiast korzystać z przyszkolnego placu zabaw w czasie zajęć.
Rano, dziecko będzie odbierane przez nauczyciela przy bocznym wejściu do szkoły, bez możliwości wejścia rodziców na teren szkoły.
Również odbiór dziecka przez rodziców będzie się odbywał przy wejściu o wyznaczonej godzinie.
Zgłaszając dziecko proszę wziąć pod uwagę jego aktualny stan zdrowia (do oddziału można przyprowadzić tylko i wyłącznie dzieci bez oznak chorobowych). Proszę również o przekazanie wszelkich informacji na temat ewentualnych problemów zdrowotnych dziecka związanych np. z alergią, nadwrażliwością skóry na środki dezynfekcyjne itp.
Ze względu na konieczność zachowania podwyższonych zasad bezpieczeństwa i higieny, dzieci będą miały kontrolowaną temperaturę ciała oraz będą co ok. pół godziny myły ręce.
Dzieci nie mogą też przynosić do oddziału przedszkolnego żadnych własnych zabawek.
Po dokonaniu analizy wszystkich za i przeciw związanych z kontaktem Państwa dziecka z większą ilością osób w środowisku rówieśniczym proszę o podjecie rozważnej decyzji.
Zgłoszenia dzieci kierowane poprzez dziennik lub telefonicznie do wychowawców: p. Jadwigi Kowalczuk oraz p. Bogumiły Szewczyk przyjmujemy do dnia 05.05.2020 r. do godz. 12.00.
Proszę o terminowość, gdyż jest to podyktowane koniecznością zorganizowania jak najbezpieczniejszych warunków pobytu Państwa pociech na terenie szkoły.
W razie pytań i wątpliwości proszę o kontakt telefoniczny pod nr tel. 182662522 lub w ustalony sposób z wychowawcami Państwa dzieci.
Z góry dziękuję za wyrozumiałość oraz współpracę i serdecznie pozdrawiam.
mgr Paweł Zych