Orlim piórem pisane czyli sukcesy naszych pisarzy

31/03/2014

28.03.2014r. w siedzibie dyrekcji Tatrzańskiego Parku Narodowego w Kuźnicach odbyło się uroczyste wręczenie nagród zdobytych przez uczniów szkół Małopolski w IX Konkursie Literackim "Na tatrzańskim szlaku". Z radością i dumą informujemy, że spośród nadesłanych 305 prac (kat. klas IV-VI) III miejsce zdobyła Jagoda Łaś z kl. VIa a wyróżnienie otrzymał Michał Milaniak także z kl. VIa, obydwu uczniów przygotowała pani Renata Staszel. Po otrzymaniu nagród uczniowie udali się wraz z pracownikami TPN na spacer po Zespole Dworsko Parkowym w Kuźnicach, podczas którego zwiedzili m.in. zabytkową kaplicę Zamoyskich pod wezwaniem Matki Bożej Dobrej Rady oraz wstąpili do starej Wozowni, gdzie urządzono wystawę kręgowców zebranych przez wybitnego preparatora Antoniego Kocyana. Jagodzie i Michałowi jeszcze raz gratulujemy i mamy nadzieję, że nadal będą rozwijać swoje umiejętności pisarskie.