Otwarcie wystawy "Jan Paweł II wśród górali"

29/04/2014

Jan Paweł II to postać, która powinna nas wszystkich inspirować do stawania się coraz lepszymi, do dawania siebie innym i dążenia do świętości. W tym też duchu z okazji kanonizacji Ojca Świętego została zorganizowana  wystawa malarstwa pt. "Jan Paweł II wśród górali". Obrazy udostępnione przez pana Stanisława Borzęckiego, a wykonane przez Ewę Modrzewską i Bogdana Dąbrowskiego urzekły odbiorców swą prostotą i pogodnym wyrazem. Jan Paweł II jawi się na nich z uśmiechem, dosłownie "wśród górali", czy to udzielając sakramentów, czy prowadząc rozmowy przy ognisku, jest nam nad wyraz bliski, emanujący dobrocią i miłością. Również pełne zadumy chwile modlitwy uchwycone wśród górskiej ciszy przywodzą na myśl nasze częste "ucieczki" od zgiełku dnia codziennego w spokój lasu, poczucie istnienia Boga wokół nas, w najdrobniejszym nawet stworzeniu. W ten nastrój pogodnej zadumy wprowadził widzów krótki program słowno-muzyczny pt. "Święty" wykonany przez uczniów naszej szkoły, a przygotowany przez panią Marlenę Sulkę na podstawie wierszy Karola Wojtyły. Oprawę muzyczną przygotowała pani Dorota Kret. Wśród gości zwiedzających wystawę był ks. Franciszek Rembiesa, pan Burmistrz Jan Kolasa, pan Stanisław Borzęcki oraz uczniowie, rodzice, nauczyciele szkoły i przedstawiciele środowiska lokalnego. Wszystkim gorąco dziękujemy, życząc by nauka Ojca Świętego wciąż na nowo nas ubogacała.
Zapraszamy do galerii zdjęć.