09/03/2015

Ach! Książki, książki czytać chcę!

06.03.2015r. w naszej szkole miało miejsce doniosłe wydarzenie. Pierwszoklasiści zostali pasowani na prawdziwych czytelników!

Oczywiście niektórzy z nich odwiedzali już szkolna bibliotekę i mają na swym koncie sporo przeczytanych książeczek, ale jak każe obyczaj naszej szkoły, w II półroczu następuje zawsze symboliczne, a zarazem uroczyste udokumentowanie tego faktu. Dzieci z klasy Ia i Ib wraz ze swoimi starszymi kolegami z klasy piątej przygotowały ciekawy program artystyczny, w którym wykazały swoje umiejętności recytatorskie.Pomimo zdenerwowania wszyscy wspaniale mówili, prezentowali przygotowane wierszyki.  Następnie książkowy skrzat dokonał aktu pasowania na czytelnika, uderzając każdego ucznia książką w prawe ramię na znak pasowania. W jego postać wcielił się uczeń klasy Va - Kamil Kuźniar, a dyplomy wręczała pani Bogusława Mozdyniewicz, która jest opiekunem szkolnej biblioteki i przygotowała tę akademię.

Ze swojej strony gratulujemy wszystkim pierwszakom i zapraszamy do częstego odwiedzania szkolnej biblioteki!