Pasowanie na "Czytelnika"

21/03/2017

"Każda książka żyje tyle razy, ile razy została przeczytana".

Jak co roku, uczniowie klasy pierwszej, po początkowym okresie poznawania liter, gdy są już w stanie samodzielnie czytać proste teksty, zostają włączeni w poczet czytelników książek Biblioteki Szkolnej. Pani Bogusia Mozdyniewicz, organizuje dla nich specjalną galę, w której muszą wykazać się rozumieniem i stosowaniem podstawowych zasad dobrego czytelnika. Co może się stać, jeśli te zasady nie będą przestrzegane przedstawili uczniowie klasy III b. Główną rolę pełniła tu książka - niestety zniszczona i zabrudzona, przez nieuważnego pierwszaka oraz "Królowa Bajek", która zabytkowym kluczem "otwierała" dziecięce umysły i serca na piękno bajkowych opowieści. Mamy nadzieję, że pierwszoklasiści spełnią swą obietnicę wzorowego obchodzenia się z książkami, ale nade wszystko pragniemy, by na zawsze zapamiętali, że książka jest prawdziwym przyjacielem. Z nim można wędrować przez całe życie rozwijając wyobraźnię i zamiłowanie do podróży. Życzymy więc wszystkim, miłej lektury!