Pierwszaki po raz pierwszy w bibliotece szkolnej

13/10/2016

Kto czyta - nie błądzi...?

W środę 12.10.2016r. szkolną bibliotekę odwiedziły po raz pierwszy pierwszaki. Dzieci z zainteresowaniem słuchały pani Bogusi Mozdyniewicz, która przedstawiła im drogę książki od wydawnictwa do biblioteki.
Uczniowie poznali również regulamin biblioteki - najważniejsze zasady korzystania ze szkolnego księgozbioru, zapoznali się ze szkolnymi zbiorami: pani pokazała im encyklopedie, słowniki i inne wydawnictwa o charakterze informacyjnym, a przede wszystkim książeczki do czytania właśnie dla nich.
Dzieci były zachwycone kolorowymi wydawnictwami z różnych serii. m.in. "Franklin", "Zwierzęta Oli", "Baśnie dla najmłodszych" czy też "Encyklopedie tematyczne" dla klas I-III. Wygodnie usadowieni na dywanie pod półkami z książkami uważnie, z błyskiem w oczach wysłuchali fragmentów niektórych z nich przeczytanych przez panią bibliotekarkę.
Wprawdzie uroczystość pasowania na czytelników odbędzie się na początku II semestru, ale oczywiście już dziś,  bez względu na znajomość literek i umiejętność czytania, każde z nich wypożyczyło lekturkę do poczytania. Pierwszaki były bardzo zadowolone, obiecały czytać i często odwiedzać szkolną bibliotekę.