Pierwszy Dzień Wiosny

22/03/2019

"Wiosna, wiosna! Wiosna, ach to ty!"

Nie ma śniegu. Dla jednych nareszcie, dla innych niestety. Faktem jest, że zawitała wiosna. W powietrzu unosi się cudowny zapach ciepłego powietrza, nad głową słychać śpiew ptaków, a promienie słoneczne przyjemnie spływają z nieba.

Wiosna nie ominęła również naszej szkoły. Z okazji jej nadejścia, 21 marca, uczniowie klas najmłodszych przygotowali wiosenne przedstawienie, w którym pojawiły się kwiaty i zwierzęta budzące się do życia, a także odchodząca zima wraz z bałwankiem. W rytm skocznych melodii dzieci pożegnały mijającą porę roku. Ale to nie wszystkie atrakcje. Wśród zebranych zostali wyłonieni Miss i Mister Wiosny, których przebrania zwróciły uwagę szanownego jury. Ponadto uczniowie klas 0-3 zaprezentowali wykonane samodzielnie dowolną techniką plakaty przedstawiające Panią Wiosnę. Wszystkie prace zachwyciły barwami i inwencją twórczą naszych uczniów. Natomiast starsi uczniowie z klas IV - VIII zmagali się z quizem o tematyce wiosennej, który miał być łatwy, lekki i przyjemny, a sprawił miłośnikom tej pory roku niewielkie trudności. Ale wszystko pięknie się skończyło. Mamy nadzieję, że tak przywitana wiosna zrewanżuje się pięknem przyrody i wyższą temperaturą.