Podsumowanie akcji "19 dni przeciwko przemocy"

25/11/2016

Nasza szkoła przyłączyła się do kampanii, której celem było przeprowadzenie działań profilaktycznych wśród uczniów klas szóstych. 14 listopada reprezentanci szkoły wraz z panią Dorotą Kowalczyk udali się na podsumowanie projektu do Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Targu.
"19 dni przeciwko przemocy" to międzynarodowa inicjatywa zorganizowana przez fundację WWSF, dotyczy wszelkiego rodzaju przemocy, której poddawane są dzieci i młodzież. Hasłami, które miała do opracowania nasza szkoła były: zaniedbanie, zaniechanie, brak higieny osobistej. W ramach akcji uczniowie wykonywali prace plastyczne, wystawione na wystawie pt. "Zaniedbanie jako forma przemocy oczami szóstoklasistów". Przeprowadzili i nagrali krótkie wywiady z mieszkańcami naszego miasta i przygotowali występ, który zaprezentowali na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Targu.