Podsumowanie osiągnięć sportowych

25/06/2020

"Każdy rodzaj sportu niesie ze sobą bogaty skarbiec wartości. Ćwiczenie uwagi, kształcenie woli, wytrwałości, odpowiedzialności, wyrzeczenia i solidarności, wierność obowiązkom - to wszystko należy do cnót sportowca"
Arkadiusz Gołaś

Rok szkolny 2019/2020 dobiega końca. W związku z tym mamy okres podsumowań i rozliczeń osiągnięć oraz sukcesów uczniów naszej szkoły.

Jest nam niezmiernie miło takie podsumowanie zaprezentować w ramach sportowej rywalizacji międzyszkolnej. Według prowadzonej w trakcie całego roku szkolnego Klasyfikacji Punktowej Szkół w Miejskim Systemie Współzawodnictwa sportowych igrzysk dzieci oraz igrzysk młodzieży szkolnej na terenie Miasta Nowy Targ nasza szkoła zajęła bardzo wysokie drugie miejsce!

Osiągnięty przez Szkołę Podstawową nr 4 im Króla Kazimierza Wielkiego rezultat to łącznie 590 pkt. Przed naszą szkołą sklasyfikowana została jedynie Szkoła Podstawowa nr 11 z wynikiem 865 pkt.
Klasyfikacja dotyczyła wielu dyscyplin sportowych zarówno w kategoriach dziewcząt jaki chłopców. Wśród nich znalazły się:
piłka nożna i piłka nożna halowa,
unihokej,
pływanie,
piłka ręczna,
narciarstwo alpejskie.
Z pewnością największym sukcesem w tym roku szkolnym, jak również w skali historii całej szkoły było zdobycie Mistrzostwa Województwa Małopolskiego w unihokeju chłopców 22.11.2019 roku.
Wszystkim uczniom oraz uczennicom,  którzy reprezentowali naszą szkołę oraz prowadzącym zajęcia wychowania fizycznego nauczycielom: panu mgr Maciejowi Zborowskiemu oraz panu mgr Karolowi Majewskiemu składamy serdeczne gratulacje!
To przede wszystkim Wasz sukces!