Podwodny świat na wyciągnięcie ręki

07/03/2020

Zastosowanie nowoczesnych technologii w edukacji wczesnoszkolnej

W środę 4 marca br.  uczniowie klas I-III oraz starsza zerówka przeniosły się w przepiękny podwodny świat. Stało się to za sprawą innowacyjnej firmy Virtual Quest rozpowszechniającej Mobilną Galerię Rzeczywistości Wirtualnej. Dzięki łączeniu rozrywki z edukacją uczniowie oglądając film "Sea Quest" - odbyli podwodną wędrówkę  oraz bliskie spotkania ze zwierzętami żyjącymi w morzach i oceanach. Wielu próbowało pogłaskać  przepływające obok nich żółwie, płaszczki, złapać zwinnie uciekającego nemo lub uciekać na widok rekina. Wnikliwym obserwacjom towarzyszył komentarz lektora opowiadającego ciekawostki z życia podwodnych mieszkańców Ziemi. Emisja filmu przyniosła bardzo dobre efekty edukacyjne, uczniowie po prezentacji chętnie dzielili się zapamiętanymi szczegółami z życia zwierząt, byli żywo zainteresowani wrażeniami jakie wywołał on u kolegów, sprawnie wiązali zdobyte wiadomości z posiadanymi wcześniej doświadczeniami. Innowacyjna technologia pozwoliła wielu z nich na większe otwarcie, wzbogacenie słownictwa i rozwój komunikatywności w grupie.