Powitanie wiosny

25/03/2014

Kalendarzowy pierwszy dzień wiosny wypada 21 marca, jednak astronomiczna wiosna rozpoczyna się co roku w nieco innym terminie, uzależnionym od momentu, w którym słońce znajdzie się w punkcie równonocy wiosennej. W tym roku miał on miejsce dzień przed wiosną kalendarzową, 20 marca.

Pierwszy Dzień Wiosny! Na to hasło każdemu pojawia się uśmiech na twarzy! Wiosna...czyli słońce, ciepły wiatr i coraz więcej zieleni wokół. Zaczynają pojawiać się listki na drzewach i kwitnąć pierwsze kwiaty. Przyroda budzi się do życia!

Wiosnę powitali również uczniowie naszej szkoły. Wszyscy począwszy od przedszkolaków, a skończywszy na klasach szóstych wzięli udział w konkursie polegającym na najciekawszym przedstawieniu tej pory roku. Mieliśmy okazję zobaczyć wdzięczne przedstawienie zerówki, występy wokalne i recytatorskie oraz ciekawe plakaty wykonane przez uczniów. Nauczyciele i młodzież wykazali się pomysłowością i oryginalnością przebierając się "na wiosenno".

Poziom był tak wysoki, że jury nie mogło zdecydować się, która klasa jest najlepsza. Po burzliwych obradach i głosowaniu wyłoniono zwycięzców: klasy 0a, 0b, Ia, IVa. Nagrodą za kreatywność i oryginalność był worek słodkości.

Kolejnym punktem programu było "Mam Talent SP 4 Show". Kamila Karpiel wcieliła się w prowadzącą, a w loży jury zasiedli światowej sławy celebryci: Mirek Cyrwus, Gosia Jaróg i Julka Plewa. Swoimi występami zaszczycili nas niezwykle utalentowani młodzi ludzie: dziewczyny - tancerki z IIa, grupa aktorów z IIIb, primabalerina Ramona Piątek z kl. Ia, Martynka Guzikiewicz z Ia, Radosław Żółtek z Va - nasz szkolny iluzjonista, prawdziwe Słowianki z VIb, tańcząca Violetta - Martyna Bryniarska z IVa, Samochwała - Iwonka Duda z IVa oraz Adelle - Julka Czubernat z Va. Wszyscy uczestnicy przeszli do kolejnego etapu, jury za każdym razem było na "tak". Jednak zwycięzca może być tylko jeden - "czek na milion złotych" ufundowany przez SP 4 w Nowym Targu powędrował w ręce niezwykle utalentowanej wokalistki ADELLE.

Wszyscy uczniowie zgodnie stwierdzili, że tego dnia zabawa była naprawdę udana. Mamy również nadzieję, że obchody pierwszego dnia wiosny staną się w naszej szkole imprezą cykliczną.