Pożar - jak się zachować w razie zagrożenia?

23/05/2019

Spotkanie z funkcjonariuszami Państwowej Straży Pożarnej

W środę 22 maja gościliśmy w naszej szkole funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej. Panowie wyjaśnili, czym jest pożar i jak powinniśmy zachować się w sytuacji zagrożenia. Podkreślili, że ogromnym niebezpieczeństwem jest nie tylko sam ogień, ale i trujący tlenek węgla.

Uczniowie klas V i VI  słuchali z niezwykłym zainteresowaniem, prowadzący zadbali bowiem o to, by przytaczane przykłady dotyczyły życia codziennego. Funkcjonariusze barwnie przedstawiali sytuacje, które niestety mogą stać się udziałem każdego z nas. Dzięki strażakom wiemy już zatem, jak postępować, gdy dojdzie na przykład do zapalenia się oleju na patelni czy lampek na choince. Wiemy też, jakie konsekwencje może ponieść żartowniś, który umyślnie wywoła fałszywy alarm oraz co zrobić, gdy rzeczywiście pojawi się niebezpieczeństwo.

Spotkanie było niezwykle ciekawe, a podawane przez prowadzących przykłady z ich praktyki strażackiej na pewno zostaną w naszej pamięci i spowodują, że staniemy się rozważniejsi.