Pożyteczne pszczoły

10/06/2014

W dniu 10.06.2014r. odbyła się w naszej szkole prelekcja na temat życia pszczół prowadzona przez hodowcę i znawcę pszczelich zwyczajów. Uczestniczyli w niej uczniowie klas trzecich. Dzieci dowiedziały się jak wygląda życie w ulu, jakie osobniki tworzą rodzinę, ile jaj składa królowa w ciągu doby, ile razy musi wylecieć z ula robotnica, żeby uzbierać słoik miodu oraz jak porozumiewają się pszczoły. Uczniowie poznali pracę pszczelarza i korzyści, jakie ludzie czerpią z hodowli pszczół. Mogli z bliska obejrzeć sprzęt i ubiór pszczelarza, plaster miodu i ramki, a przede wszystkim żywą królową z robotnicami, zamkniętą w oszklonej skrzynce. Na zakończenie spotkania odbył się konkurs wiedzy o pszczołach, a nasi uczniowie: Gabrysia Truty i Klaudia Luberda z IIIa oraz Kacper Żółtek z IIIb otrzymali słoiki miodu za aktywność i znajomość tematu. Gratulujemy i życzymy dużo słodyczy:)