Profilaktyka w szkole

23/04/2014

W dniu 23.04.2014r. w naszej szkole miały miejsce dwa przestawienia profilaktyczne w wykonaniu aktorów z Teatru Otwartego w Krakowie.

Dla uczniów klas IV-VI wystawiono sztukę pt. "Telefon". Spektakl pokazał problem młodych, agresję, która przeradza się w przemoc w sieci. Technologia komunikacji, smartfony, portale społecznościowe, wszechobecny czat, zamykają dzieci i młodzież z ich problemami. Pokrzywdzeni, młodzi ludzie często nie wiedzą dokąd mogą zwrócić się o pomoc.

Natomiast uczniom klas 0-III zaprezentowano sztukę pt. "Co mogą Smoki! A czego nie? Zaraz dowiesz się". Była to historia przyjaciół Smoka Obiboka. Zabawne sytuacje, w których bohaterowie okazują się nieposłusznymi i niegrzecznymi nicponiami, a w efekcie wszystko kończy się dobrze. Kultura osobista, dobre wychowanie, a w szczególności czytanie i poznawanie książek oraz tajemnicza biblioteka, z tym wszystkim bohaterowie zmierzyli się podczas przedstawienia. Dzieci miały okazję wystąpić z bohaterami bajki, uczestniczyły w tworzeniu spektaklu, co dało im niezapomniane wrażenia wspaniałej zabawy.

Pomysłodawcą profilaktyki w szkole był pedagog szkolny a całość przedsięwzięcia sfinansował Burmistrz Miasta Nowy Targ.

Zapraszamy do galerii zdjęć!