Program nauki jazdy na łyżwach

15/03/2021

W dniu 1 marca br. grupa 96 uczniów rekrutujących się ze wszystkich szkół podstawowych miasta Nowy Targ rozpoczęła naukę jazdy na łyżwach na obiekcie Miejskiej Hali Lodowej w Nowym Targu. Zajęcia prowadzą instruktorzy nauki jazdy na łyżwach w ramach 8 grup zajęciowych.

Program nauki jazdy na łyżwach dla uczniów nowotarskich szkół

Projekt obejmuje 10 zajęć 45 minutowych dla każdej grupy zajęciowej. Uczniowie wyposażeni są przez organizatora zajęć w łyżwy. Planowany termin zakończenia zajęć 18 marca 2021r.

Program nauki jazdy na łyżwach dla uczniów nowotarskich szkół realizowany jest przez miasto Nowy Targ w ramach projektu pn.”JEŻDŻĘ Z GŁOWĄ” przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego. Planowane wydatki projektu to kwota 30.000 zł. Kwota dofinansowania przez Województwo Małopolskie 14.300,00 zł. w ramach realizacji zadania: „Zagospodarowanie czasu wolnego dzieci i młodzieży”.

Ze Szkoły Podstawowej nr 4 w zajęciach nauki jazdy na łyżwach, w ramach programu "Jeżdżę z głową", wzięło udział 12 uczniów z klas IV-VI.

Zajęcia prowadził instruktor nauki jazdy na łyżwach pan Robert Szopiński. Projekt był realizowany przy wsparciu organizacyjnym szkoły zapewniającej uczniom  opiekę i klubu MMKS Podhale, który zapewniał trenerów.

Program zajęć obejmował naukę prawidłowej postawy łyżwiarskiej, naukę chodzenia po lodzie, naukę upadania, naukę jazdy przodem i tyłem, naukę zakręcania, naukę jazdy łukami, naukę jazdy krokiem przeplatanym. Doskonalono umiejętności uczestników w formie ćwiczeń i zabaw.

Treningi bardzo podobały się uczniom, rodzice byli zadowoleni z postępów swoich dzieci w nauce jazdy na łyżwach.

Zapraszamy do galerii zdjęć.