Przedszkolaki na spacerze

13/06/2014

12 czerwca 2014 dzieci z kl. 0a udały się na wycieczkę zwiedzać swoje miasto. Po drodze odwiedziły  piekarnię pana Piotra Żarneckiego. Podczas wycieczki miały możliwość zobaczyć jak wygląda piekarnia od środka. Poznały etapy powstawania pieczywa oraz produkty potrzebne do jego wypieku. Zobaczyły maszyny, które pomagają w pracy piekarzowi, a pracownicy służyli informacjami na temat wypieku chleba. Mieli również okazję zwiedzić ogromne magazyny z workami mąki. W piekarni wszystko było ciekawe: ogromne misy na ciasto, wózki z upieczonym chlebem i wielkie łopaty do wyciągania pieczywa. Największe wrażenie wywarł na przedszkolakach ogromny piec, który miał wiele drzwiczek, za którymi kryły się wypieki. Zwiedziły również pomieszczenie, w którym rośnie zaczyn do ciasta.  Dziękujemy właścicielom i pracownikom, dzięki którym możliwa była realizacja wycieczki do piekarni. Następnie dzieci udały się na degustację lodów do lodziarni państwa Żarneckich. Po degustacji przyszedł czas na zabawę w Miejskim Parku. Było bardzo wesoło. Do szkoły wróciliśmy się autobusem MZK (dla niektórych dzieci i to było frajdą).