Przedszkolaki w Dniu Życzliwości

20/11/2020

„Życzliwość to taki mały skarb,
który sprawia, że życie staje się lżejsze”

21. listopada przypada Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień - pamiętają o tym również najmłodsi.

To niezwykle ważne święto. Jest to wspaniała okazja, aby swoją życzliwość pokazać najbliższym. Ponieważ święto wypada w tym roku w sobotę, dlatego też w piątek 20 listopada  przedszkolaki uroczyście obchodziły Dzień Życzliwości i Pozdrowień.

Celem przeprowadzonych tego dnia zajęć i zabaw było zachęcanie dzieci do okazywania innym dobroci, koleżeństwa i uprzejmości, a także kulturalnego odnoszenia się do rówieśników i dorosłych. Dzieci zastanawiały się nad tym: Co to jest życzliwość? Dlaczego warto być życzliwym? Jak okazywać ją bliskim, kolegom i dorosłym na co dzień? Odpowiedzi dzieci były jasne i proste, umieszczone w serduszkach i promykach słońca. Zwracano szczególną uwagę na stosowanie każdego dnia „magicznych słów” tj.: dzień dobry, do widzenia, przepraszam, proszę, dziękuję. Na Dzień Dobry przedszkolaki otrzymały cukierki od pana dyrektora, a same przebrane na żółto rozdawały nauczycielom i pracownikom żółte kółeczka z napisem „Znajdź się wśród życzliwych”. Przedszkolaki złożyły uroczystą przysięgę związaną z życzliwym zachowaniem się. Oczywiście wszystkie najważniejsze i najradośniejsze momenty tego dnia zostały uwiecznione na zdjęciach. Zapraszamy do obejrzenia galerii.