"Bajkowe melodie - Na morza dnie"

20/09/2017

Artystyczne wzruszenia z ekologicznym przesłaniem.

W dniu 19.09.2017 r. uczniowie klas II i III mieli okazję uczestniczyć w niezwykłym przedstawieniu. Fundacja Bielecki Art z Krakowa przygotowała niezwykły koncert muzyki filmowej pod nazwą ?Bajkowe Melodie - Na morza dnie?. Edukacyjny spektakl muzyczno - ekologiczny zawierał szeroką gamę doznań artystycznych oraz wiele atrakcji dla najmłodszych widzów. Główni bohaterowie przedstawienia - Posejdon i Syrenka - podczas trwającego godzinę koncertu, przekazali zachwyconym widzom, wiedzę z zakresu ekologii, ze szczególnym uwzględnieniem specyfiki środowiska morskiego. A wszystko to w oparciu o popularne melodie i piosenki, znane wszystkim dzieciom, takie jak ?Wspaniały Świat?, ?Na morza dnie?, ?Krąg życia? czy ?Moja planeta?. Nowe aranżacje tych utworów zaprezentowali soliści Agnieszka Koziarowska i Martin Fitch w towarzystwie Orkiestry Akademii Beethovenowskiej pod dyrekcją Sebastiana Perłowskiego. Dla wszystkich widzów były również specjalne książeczki z zagadkami i wskazówkami dotyczącymi ekologicznego zachowania. Uczniowie wyszli z koncertu nie tylko ubogaceni duchowo, ale również zmotywowani do jeszcze pełniejszego dbania o nasze środowisko.