"Góra grosza"

01/01/2013

"Góra grosza" organizowana po raz XIII przez Towarzystwo "NASZ DOM" trwała w szkołach i przedszkolach w całej Polsce od 26 listopada do 7 grudnia. Nasza szkoła również przyłączyła się do tej szlachetnej akcji, której celem jest zbieranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną. Jeden grosz znaczy niewiele, ale potężna góra grosza może przyczynić się do poprawy losu dzieci, które przebywają w domach dziecka, pogotowiach rodzinnych czy rodzinach zastępczych.

Uczniowie przez dwa tygodnie zbierali w klasach monety i konkurowali ze sobą, żeby zebrać jak największą kwotę, a potem nastąpiło wielkie liczenie. Klasa nr 2 na ponad tydzień zamieniała się po lekcjach w bank, gdzie uczniowie z pomocą pani Doroty Kowalczyk przeliczali zebrane drobniaki. "Głównymi bankierami" szkoły były dziewczynki z klasy VIa: Julia Żółtek i Natalia Garb, które dzielnie, po swoich zajęciach segregowały i pakował monety.

Z dumą możemy ogłosić, że nasza szkoła uzbierała imponującą kwotę: 649zł  i 3gr, a największą "górę grosza" zebrała klasa pani Marii Kołacz  Ib - 103zł 12gr. Starania tejże klasy zostały docenione i uczniowie dostali drobne, słodkie upominki.

Oto nasz "grosikowy ranking"

0a-99 zł. 82 gr.

0b-53 zł. 87 gr.

Ia-74 zł. 45 gr.

Ib-103 zł. 12 gr.

IIa-55 zł. 22 gr.

IIb-27 zł. 73 gr.

IIIa-15 zł. 6 gr.

IVa-18 zł. 58 gr.

IVb-82 zł. 35 gr.

Va-40 zł. 41 gr.

Vb-22 zł. 66 gr.

VIa-36 zł. 22 gr.

VIb-19 zł. 54 gr.

Podziękowania należą się oczywiście wszystkim, dzięki którym nasza "góra grosza" z dnia na dzień powiększała się!