"Malarstwo na szkle"-spotkanie z panią Marią Dudek

21/05/2014

Dnia 20.05.2014r. odbyły się w naszej szkole warsztaty malarstwa na szkle prowadzone przez artystkę p. Marię Dudek. Warsztaty przeznaczone były dla uczniów biorących udział w zajęciach regionalnych prowadzonych przez p. Danutę Piekarczyk i Marię Kilanowicz- Rusnak.
Pani Maria Dudek jest podhalańskim działaczem społecznym, pedagogiem, kierownikiem artystycznym i instruktorem  zespołu regionalnego "Zawaternik" i "Leśnica-Groń" oraz inicjatorką wielu imprez folklorystycznych. Jest laureatką wielu prestiżowych nagród i wyróżnień. W 2013r. otrzymała Nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Gloria Artis.
Dzieci poznały tajniki i sztukę malowania na szkle. Pod czujnym okiem artystki miały okazję własnoręcznie wykonać piękne, kolorowe prace. Była to bardzo atrakcyjna forma zajęć pozalekcyjnych oraz ciekawie i mile spędzony czas wolny.