"Matemayka to świetna zabawa" - szkolny konkurs ma

13/03/2019

"Matematyka jest melodią myśli" - Witold Pogorzelski

11.03.2019r. w szkole odbył się konkurs matematyczny "Matematyka to świetna zabawa" skierowany do uczniów klas III. Klasę III a reprezentowały trzy drużyny składające się z trzech osób. Organizatorkami były: p. Beata Stasik i p. Halina Zamojska. Celem konkursu było przekonanie dzieci, że matematyka może być przyjemna i zabawna, że poprzez tę naukę można rozwijać zdolności i zainteresowania matematyczne, które przydają się w codziennym życiu.  Ponadto wdrażanie uczniów zarówno do samodzielnej jak i zespołowej pracy jest cennym elementem wychowawczym budującym postawę odpowiedzialności za siebie i za drużynę. Konkurs przebiegał w bardzo miłej atmosferze, a walka drużyn była wyrównana. Uczestnicy zostali nagrodzeni dyplomami i upominkami.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy.