"Młodzi Chemicy" czyli laboratorium w przedszkolu

15/12/2016

Widzów zaskoczą te nasze czary
i każdy krzyknie: To nie do wiary!
Bo duża piana z cylindra wyskoczy
i każdy będzie miał ogromne oczy!
Zobaczcie sami!
Gwarantujemy, że więcej doświadczeń Wam pokażemy.

W dniu 6.12.2016 do sali przedszkolaków zawitał Święty Mikołaj, przynosząc  oprócz paczek także zaproszenie na mikołajkowe warsztaty chemiczne. Warsztaty prowadzone były przez firmę ChemicAl.World. Przedszkolaków w świat chemii wprowadziły miłe panie Jola i Kinga. Dzieci miały okazję zobaczyć proste, a zarazem ciekawe i bardzo efektowne doświadczenia chemiczne. Obserwowały m.in. jak woda zabarwia się na różne kolory pod wpływem odczynników chemicznych, jak powstaje ogromna piana, wybuchający wulkan czy tańczące bańki na białym dymie. Bardzo podobała im się zabawa z zimnym lodem.  Nie mogły wyjść ze zdziwienia jak to się dzieje, że jajko znalazło się w butelce! A było jeszcze wiele innych ciekawostek chemicznych.
Po widowiskowych eksperymentach dzieci zabrały się do pracy. Wcielając się w Młodych Chemików ubrały fartuszki, rękawiczki i okulary. Przedszkolaki dowiedziały się od specjalistów jak ważne jest przestrzeganie zasad bezpieczeństwa podczas przeprowadzania doświadczeń chemicznych. Następnie w ciekawy sposób nauczyły się nazw naczyń chemicznych potrzebnych do wykonania doświadczeń. Bezbłędnie rozpoznawały co to jest zlewka, bagietka, próbówka, cylinder i kolba. Rozpoczęła się zabawa, uczestnicy samodzielnie wykonywali inspirujące doświadczenia i byli ogromnie dumni z tego jak wiele potrafią.  Myślę, że te warsztaty pozostaną w pamięci dzieci przez wiele lat, a kto wie - być może dzięki nim rozwiną swój talent i zostaną kiedyś sławnymi naukowcami? (Zapraszamy do galerii zdjęć)