"Pola Nadziei"

03/10/2013

W dniach 03.-10.10. 2013r. rozpoczyna się kolejna edycja kampanii "Pola Nadziei" zorganizowana przy współpracy Fundacji im. Adama Worwy w Nowym Targu.
Celem działań jest podniesienie świadomości o potrzebie dbania o osoby przewlekle chore, samotne. Istotnym zagadnieniem jaki będzie towarzyszył  akcji jest pogłębienie wiedzy wśród uczniów na temat roli i znaczenia Hospicjum.
Żonkilowe "Pola Nadziei" są symbolem jednoczącym społeczeństwo z osobami cierpiącymi, uwrażliwiają na ich potrzeby a także powinny skłaniać do chwili refleksji nad cierpieniem, bólem i samotnością.
Na terenie szkoły odbędą się następujące działania:
  • Sadzenie cebulek żonkili przed budynkiem szkoły
  • Wolontariat na terenie szkoły-rozprowadzanie cebulek wśród uczniów przez Samorząd Uczniowski.
  • Współpraca z parafią bł. Brata Alberta na Niwie- rozprowadzanie cebulek przez uczniów przy Kościele Parafialnym w dniu 06.10.2013r.
  • Spotkanie z Panią Jolantą Łapsa na temat hospicjum.
Koordynatorem akcji jest p. Danuta Piekarczyk oraz p. Marlena Sulka.