"Strofy o Ojczyźnie"-konkurs recytatorski

16/05/2014

18 maja 2014 - tak jak co roku odbył się w Szaflarach Konkurs Recytatorski "Strofy o Ojczyźnie" im. Augustyna Suskiego. Była to XXI edycja tego konkursu związana z 70 - rocznicą urodzin tego zasłużonego dla Podhala poety.
Naszą szkołę reprezentowały: Malwina Łaś z kl. II b, która zajęła II miejsce w kategorii literackiej w swojej grupie wiekowej. Pozostałe dziewczynki:  Julia Czubernat z klasy V a, Justyna Fąfrowicz z klasy IV a oraz Julia Sulka z klasy IIIb  nie zajęły żadnego miejsca, ale ważne jest to, iż reprezentowały szkołę w tym prestiżowym konkursie, na którym spotkało się znamienite grono poetów podhalańskich miedzy innymi: pani Wanda Szado-Kudasik, pan Roman Dzioboń oraz pani Anna Mlekodaj. Liczy się fakt, że dzieci decydują się na udział w tym trudnym przecież konkursie, w którym trzeba wykazać się nie tylko doskonałą recytacją, ale także znajomością gwary góralskiej. Wszystkim uczestniczkom gratulujemy! Może na przyszły rok będzie lepiej!