Robotyka

stańcie nit przy nicie,
a zaraz ujrzycie
czworgiem swych żeliwnych gałek,
jaki ze mnie zbrojny śmiałek..."
"Bajki robotów" S. Lem

W dniu 8 listopada gościliśmy przedstawicieli Centrum Kreatywnej Technologii w Krakowie. Wielkie zainteresowanie uczniów wzbudziły przedstawione nam roboty. Uczniowie dowiedzieli się jak powstaje robot, do czego jest przystosowany i jak go wykorzystać dla dobra człowieka. Ważną rzeczą przekazaną przez Panią prelegent było stwierdzenie, że źle zaprogramowany robot wyrządzający krzywdę człowiekowi  - to wina człowieka, który go zaprogramował. Roboty nie myślą - roboty wykonują polecenia. Dlatego zapisując się na zajęcia z robotyki, warto wziąć sobie do serca to, że będziemy za nie odpowiedzialni.

Zajęcia z robotyki będą się odbywać w naszej szkole we wtorki od godz. 14.00-16.00. Zajęcia są odpłatne. Zapisy w sekretariacie szkoły.