Ślubowanie klas I

15/10/2013

Wraz z uroczystością Dnia Nauczyciela w naszej szkole odbyło się uroczyste pasowanie pierwszaków na uczniów. Pani mgr Halina Zamojska - wychowawczyni klasy pierwszej z dumą prezentowała umiejętności swoich podopiecznych z różnych dziedzin nauczania, które były "przepustką" do przyjęcia niedawnych przedszkolaków do  braci uczniowskiej. Dzieci z wielkim przejęciem złożyły ślubowanie, a pan Dyrektor dokonał "pasowania" na ucznia Szkoły Podstawowej nr 4. Składając nowym członkom szkoły życzenia powiedział:
"Drogie dzieci, ten dzień na pewno zapadanie Wam na długo w pamięci. Dnia 14 października uroczyście stałyście się uczniami tej szkoły. A to za sprawą ślubowania, podczas którego towarzyszyli Wam rodzice, dziadkowie, starsi koledzy i koleżanki oraz nauczyciele. Pragnę, abyście zawsze i wszędzie mieli odwagę mówić prawdę - to po pierwsze, po drugie - nigdy nie możecie być leniwi, nie oczekujcie, że ktoś coś Wam da, że jakoś to będzie i że ktoś inny zrobi coś za Was. A po trzecie - rozwijajcie swoje talenty bo to cenny dar od Boga.
Życzę Wam abyście stali się dumą swojej rodziny i swojej szkoły. Bądźcie zawsze uśmiechnięci i życzliwi, i co najważniejsze: nie bójcie się marzeń, bo dobry anioł czuwa aby się spełniły. Życzę Wam wielu sukcesów i radości w każdym szkolnym dniu".