Spektakle profilaktyczne

16/06/2015

Dnia 15.06.2015r. gościliśmy aktorów Teatru Otwartego w Krakowie ze spektaklami profilaktycznymi pt. "Złodziejaszki" dla uczniów klas IV-VI oraz "Świat Księcia Albinka, czyli planeta zagadek" dla uczniów klas I-III. Przedstawienie dla klas starszych pokazuje problem młodych, zastraszanie i zmuszanie rówieśników do kradzieży, namawianie do złych zachowań czy brak szacunku dla starszych. Na szczęście główna bohaterka spektaklu ma dobrze wpojone zasady moralne i wie, że nie ma "łatwych pieniędzy" i kiedyś za wszystko trzeba będzie zapłacić, a karą za kradzież jest więzienie. Lepiej więc żyć skromnie lecz godnie.

Młodsi zaś uczniowie świetnie się bawili pomagając rozwiązać przedziwne zagadki - labirynty, tajemnicze mapy i inne wspaniałe zadania wspólnie z bohaterami. Nauczyli się też, że cudza własność ni może być sobie "pożyczana" bez zgody i często trzeba później płacić za zniszczenie czegoś "niechcący". To przedstawienie również kończy się dobrze. Wszyscy uczniowie aktywnie uczestniczyli w tworzeniu przedstawień, co dało niezapomniane wrażenia.