Spotkanie Partnerów "Bezpiecznej Szkoły"

22/03/2019

Bezpieczeństwo nade wszystko!

W związku z przystąpieniem do projektu w ramach Zintegrowanej Polityki Bezpieczeństwa i ubiegania się o uzyskanie Certyfikatu Lidera Bezpiecznej Szkoły,  w dniu 21.03.2019 r. w Szkole Podstawowej nr 4 im. Króla Kazimierza Wielkiego w Nowym Targu odbyło się spotkanie Partnerów współpracujących z naszą szkołą w ramach podjętych działań. Celem spotkania było ustalenie zadań i wypracowanie Zintegrowanego Planu Działania na 5 lat, który przyczyni się do poprawy poczucia bezpieczeństwa w naszej szkole.
W spotkaniu udział wzięli: przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu - mł. asp.Marzena Kunat, st. asp. Rafał Skrabot, mł. asp. Dorota Garbacz, przedstawiciele Rady Rodziców - Łukasz Bryniarski, Agnieszka Sikora, przedstawiciel Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Targu - kpt. Mateusz Zając, Przewodniczący Rady Miasta - Grzegorz Luberda, Radna Miasta - Danuta Szokalska - Stefaniak, dyrektor szkoły - mgr Paweł Zych, zastępca dyrektora - mgr Anna Chabrzyk, pedagog szkolny, koordynator projektu - mgr Danuta Piekarczyk.
Owocem tego spotkania było również omówienie bieżących spraw wynikających z niecodziennych sytuacji, pośrednio dotykających społeczność szkolną, takich jak remont wiaduktu na "Zakopiance", a w związku z tym zmiana kursu autobusu dowożącego uczniów do szkoły z ulicy Grel i Partyzantów czy też realne niebezpieczeństwo wypadków podczas wyjazdu z podporządkowanej ulicy Klikuszówka  na "Zakopiankę" w godzinach porannego szczytu. Wszyscy Partnerzy wyrazili gotowość współpracy i pełnego zaangażowania w działania leżące w ich kompetencjach by uczniowie szkoły byli bezpieczni nie tylko w jej murach, ale również w drodze do i ze szkoły.